RSS канал: Публікації

Публікації

Статті про ситуацію на ринку інвестування в Україні та світі. Вибір інвестиційних інструментів - аналітика.

Наукові статті

Аналітичні статті наукового характеру

Огляди аналітиків

Поради провідних аналітиків

Михайло Колісник (38) 02 Жовтень'08 (10 років тому)

Блокування фінансових стереотипів, або Короткий курс фінансової йоги

Що спільного між йогою та фінансами? В Інтернеті можна знайти відповідь і на це питання.

Теги: Михайло Колісник, стратегія, ринок

Євген Пенцак (191) 18 Вересень'08 (10 років тому)

Провісники майбутнього(стаття російською)

В Украине все чаще начинают осуществляться долгосрочные капиталоемкие проекты, но инвестиционный климат в стране по-прежнему оставляет желать лучшего. Чтобы избежать фатальных ошибок, отечественный бизнес в кратчайшие сроки должен взять на вооружение новые инструменты финансового менеджмента.

Теги: Євген Пенцак, інвестиції, стратегія, інвестор, ринок

Євген Пенцак (191) 10 Вересень'08 (10 років тому)

Фінансовий консалтинг: шлях до вдосконалення.
Частина 6

У цій частині ми будемо обговорювати шляхи вимірювання ефективності інвестиційного управління. Інвестиційні менеджери, що використовують активні стратегії управління інвестиційним портфелем, переконані, що ринки не завжди є ефективними, тобто існують моменти, коли фондовий ринок дає можливість добре заробити. Як же виміряти ефективність (portfolio performance) роботи інвестиційного менеджера, його вміння вибирати портфель активів та моменти, коли це доцільно робити?

Теги: Євген Пенцак, процентна ставка, стратегія, портфель інвестицій, інвестиції

Євген Пенцак (191) 28 Серпень'08 (10 років тому)

Фінансовий консалтинг: шлях до вдосконалення.
Частина 5

У цій частині ми починаємо аналізувати показники ефективності управління інвестиційним портфелем, а саме зупинимося на підходах обчислення прибутковості. Ми зупинимося на практичних аспектах інвестування у інструменти українського фінансового ринку. А саме, зосередимо свою увагу на проблемі формування стратегії індивідуального інвестиційного портфеля.

Теги: Євген Пенцак, НБУ, валютний ринок, кредит, процентна ставка, інвестиції, портфель інвестицій

Євген Пенцак (191) 27 Серпень'08 (10 років тому)

Фінансовий консалтинг: шлях до вдосконалення.
Частина 4

У цій частині ми зупинимося на практичних аспектах інвестування у інструменти українського фінансового ринку. А саме, зосередимо свою увагу на проблемі формування стратегії індивідуального інвестиційного портфеля.

Теги: Євген Пенцак, ребалансування, КУА, стратегія, фондовий ринок, інвестор, портфель інвестицій, інвестиції, фінансовий ринок

Андрій Кладченко (1) 20 Серпень'08 (10 років тому)

Купуємо цінні папери західних компаній!(стаття російською)

В условиях затяжного падения отечественного рынка весьма популярными стают вложения в менее прибыльные, но и менее рисковые зарубежные компании. Известный финансовый прорицатель многократно сократил свои активы в соседней России и тоже готовится покинуть пространство СНГ.

Теги: ринок, інвестування, інвестор

Євген Пенцак (191) 05 Серпень'08 (10 років тому)

Фінансовий аналіз: шлях до вдосконалення. Частина 3

Ми продовжуємо серію статей "Фінансовий аналіз: шлях до вдосконалення" Євгена Пенцака, професора фінансів kmbs, який аналізує типові помилки інвесторів.
У третій частині Євген Пенцак розповідає про теорії прийняття рішень в умова ризику, а також про побудову моделей поведінки інвесторів...

Теги: Євген Пенцак, інвестиції, інвестування

Михайло Колісник (38) 07 Липень'08 (10 років тому)

Вітаміни циклу управління фінансами

В Україні є різні компанії, різні стратегії та різні шляхи їх втілення, різна вертикальна владна дистанція, різна структура та форми власності, різні етапи корпоративного розвитку, різні корпоративні культури, - і як наслідок, різні фінансові архітектури різних фінансистів. Що відрізняє МП від Корпорації? Як це проявляється у сфері фінансів? Як виростити з «маленького та кволого» МП повноцінну та здорову Корпорацію? Чи, може, вони просто знаходяться на різних стадіях життєвого циклу?

Теги: Михайло Колісник, стратегія, ринок, інвестиції

Євген Пенцак (191) 03 Липень'08 (10 років тому)

Валютний портфель для українця: долар, євро, гривня?

«У якій валюті тримати заощадження у банку», - чи не найважливіше питання, яке задають українці на початку 2008 року. Фінансові аналітики один поперед одного будують прогнози і вказують „рецепт” оптимального валютного портфеля. Але коли прогноз вже зроблений, то обгрунтування оптимального валютного портфеля переходить в ранг простих технічних завдань. То який же портфель валют найвигідніший для українця зараз?

Теги: Євген Пенцак, НБУ, процентна ставка, інвестиції, валютний ринок, портфель інвестицій

Євген Пенцак (191) 26 Червень'08 (11 років тому)

Фінансовий аналіз: шлях до вдосконалення. Частина 2

У сучасному світі фінансові рішення приймаються в умовах високої складності та невизначеності, що часто створює передумови для менеджерів відмовлятись від інвестиційних правил і робити інтуїтивні рішення. У другій частині огляду читайте про надмірний оптимізм, ретроспективну похибку та надмірну реакцію.

Теги: Євген Пенцак, інвестиції, інвестор, КУА

RedTram Україна