МВФ розколов команду Януковича

07 Червень'11

Теги: МВФ

Проблеми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) зруйнували єдність української влади.

Чиновники розходяться в думці чи потрібні Києву чергові транші стабілізаційного кредиту і чи варто добиватися їх перерахування ціною украй непопулярних соціальних реформ. Експерти не виключають, що можливий провал чергових переговорів з МВФ приведе уряд Миколи Азарова до відставки.

Як відомо, соратники президента Віктора Януковича раніше різко критикували уряд Юлії Тимошенко, який в 2008 році домовився з МВФ про безпрецедентно об'ємний стабілізаційний кредит на загальну суму понад 16 млрд. дол. Але прийшовши до влади, нова команда поступила так само: влітку минулого року уряд Миколи Азарова домовився з МВФ про ще один стабілізаційний кредит - приблизно в 15 млрд. дол. Два транші Україна отримала в липні і грудні минулого року, третій повинен був поступити до Києва в березні.

Співпраця з МВФ застопорилася: хоча команда Януковича, виконуючи умови МВФ, прийняла ряд украй непопулярних в суспільстві рішень, місія фонду визнала, що цього недостатньо. Глава представництва МВФ в Україні Макс Альер недавно пояснив, що для продовження співпраці потрібно активніше підвищувати тарифи на газ для населення і підприємств теплокоммуненерго, щоб таким чином зменшити дефіцит бюджету компанії "Нафтогаз", а також провести пенсійну реформу, щоб скоротити витрати Пенсійного фонду. Раніше влада брала на себе такі зобов'язання, проте початок реформ привів до зниження рівня життя пересічних громадян і зростання протестних настроїв в суспільстві. Уряд загальмував небезпечні процеси, пообіцявши українцям враховувати їх інтереси.

Зокрема, проект пенсійної реформи Верховна Рада повернула в уряд на доопрацювання.

Зараз документ знову в парламенті. Відповідальний за соціальні реформи віце-прем'єр Сергій Тігіпко вважає, що закон може бути ухвалений до літніх парламентських канікул. Він відзначив, що рано чи пізно Україні доведеться проводити пенсійну реформу. Краще це робити зараз, коли є шанс відновити співпрацю з МВФ: чергова місія фонду, що збиралася відвідати Київ в травні, відклала візит до червня-липня. Якщо на той час спільна мова не буде знайдена, програма кредитування може бути офіційно припинена, відзначають чиновники.

Прем'єр-міністр Микола Азаров не бачить в цьому нічого страшного. Днями він пояснив: "У нас немає жодної необхідності негайно отримувати кредити МВФ. У нас досить резервів, щоб самостійно розраховуватися по зовнішніх зобов'язаннях".

Суперечка між двома групами у верхах привела до гучного скандалу. У місцеві ЗМІ попав лист глави Нацбанку Миколи Арбузова до прем'єр-міністра Миколи Азарова: один чиновник звинуватив іншого в зриві програми співпраці з МВФ.

За матеріалами КорреспонденТ.net

Додати коментар
RedTram Україна