Японія просить Росію надіслати судно для переробки радіоактивних відходів

05 Квітень'11

Японія звернулася до російської державної корпорації "Росатом" з проханням розглянути питання про перекидання в район АЕС "Фукусіма-1"спеціального судна «Ландиш» з установкою для переробки рідких радіоактивних відходів.

Про це заявив Сергій Новіков, директор департаменту комунікацій і член оперативного штабу держкорпорації "Росатом", а ще він додав, що установка "Ландиш" була створена на кошти Японії в рамках програми "Глобальне партнерство "для переробки рідких радіоактивних відходів, які утворювалися внаслідок утилізації реакторних відсіків атомних підводних човнів Тихоокеанського флоту. "Якщо японську сторону влаштують наші відповіді на надіслані ними питання, вона може бути перекинута в найкоротші терміни", - сказав журналістам Новіков. Установка може переробляти до 70 тонн рідких радіоактивних відходів на добу. Вона могла б використовуватися для переробки води, яка стала радіоактивної після охолодження аварійних реакторів японської АЕС, вважають на "Росатомі".

Нагадуємо, що надзвичайна ситуація на АЕС "Фукусіма-1"виникла в результаті землетрусу магнітудою 9,0, який стався 11 березня - під час стихійного лиха відключились системи охолодження реакторів. З шести енергоблоків АЕС на чотирьох був зафіксований сильний перегрів, там неодноразово спостерігалися пожежі і відбувалися вибухи.

За матеріалами Yahoo! Finance

Додати коментар




RedTram Україна