Чому жіночі інвестиції більш успішні, ніж чоловічі

01 Березень'11

Теги: фондова біржа, акції, інвестиції

В середині лютого відома російська телеведуча Ксенія Собчак стала акціонером найбільшого мобільного ретейлера Росії — компанії "Евросеть". За словами самої Ксенії, вибрати даний об'єкт для вкладень було легко: вона добре знайома з керівниками компанії і повністю їм довіряє.

На пострадянському просторі жінка-інвестор швидше виключення, чим правило. У числі трейдерів, зареєстрованих на найактивнішому російському торгівельному майданчику, — ММВБ, представниць прекрасної статі всього 12%, серед приватних торговців їх не більше 10–15%.

В Україні жінок на біржі приблизно 15% (для порівняння: жінок-брокерів на Франкфуртській біржі — понад 35%). Приблизно таку картину можна побачити і серед вкладників інвестфондів. Керуючі активами впевнені, що у жінок просто немає вільних засобів, які можна було б вкласти. "Найчастіше основний добувач в сім'ї все ж таки залишається мужчина або батько, — пояснює керівник компанії "Алхімія фінансів" Алія Бахтіна. — Жінки в середньому заробляють менше чоловіків (більше половини представниць слабкої статі отримує заробітну плату на 20–40% менше), часто міняють роботу по родинних обставинах і тому не так швидко роблять кар'єру, а в літньому віці 80% жінок отримують пенсію, набагато меншу, ніж чоловіки". При цьому жінки консервативніші: якщо і довіряють свої заощадження, то лише банку, де терміни інвестування, так само як і прибутковість, гарантовані. «Але сучасні жінки прагнуть не тільки створити сім’ю, а також зробити кар’єру, відкрити власний бізнес, стати фінансово незалежною», - говорить Алія Бахтіна. Лише за останні десять років кількість леді-інвесторів в світі виросла на третину. Більше того, на Заході створюються спеціальні фонди для жінок, якими керують також жінки.

Психологи впевнені: жінки зможуть і будуть успішними на біржі, хоча ставлення до інвестицій у представників обох половин різне. "Жінки вкладають свої засоби для того, щоб їх примножити, добитися фінансової самостійності; а для чоловіків гра на фондовій біржі замінює азартні ігри", — пояснює приватний психолог Галина Кучеренко.

"Жінка за своєю природою консервативніша, інвестиційні рішення її зважені, вона точно слідує розробленій стратегії, у вирішальний момент часто довіряє інтуїції", — ділиться спостереженнями Алія Бахтіна. Прекрасні представниці відчувають ринок і, перш ніж зробити операцію, довго вичікують, аналізуючи ситуацію. До того ж сучасній жінці, якій доводиться займатися буквально всім (будинок, сім'я, діти, робота), часто немає часу і можливості постійно стежити за котируваннями на біржі. А чоловік на торгівельному майданчику - спекулянт. На відміну від прекрасної статі, він завжди намагається уловити настрій ринку, тому купує коштовні папери тоді, коли попит на них зростає. А як лише акція починає дешевшати, чоловік-інвестор відразу ж прагне від неї позбавитися. Більше того, ради миттєвого прибутку чоловік навіть готовий влізти в борги, що для жінки в 90% випадків недопустимо. В сучасної бізнесвумен дефіцит вільного часу, тому це заважає витрачати гроші даремно, постійно змінюючи свій інвестпортфель.

Жіноча логіка характерна не лише для представниць прекрасної половини людства: трапляються інвестори, манера поведінки яких в точності повторює навики протилежної статі. Більше того, саме такі люди і стають мільйонерами. Наприклад, Уоррен Баффет.

Інший відомий інвестор — Пітер Лінч, часто користується порадами своєї дружини. Саме по її рекомендації він вклав значну частину коштів інвестиційного фонду Fidelity Magellan в акції виробника памперсів — компанію Hanes — і не помилився.

За матеріалами UBR

Додати коментар
RedTram Україна