У ЄС не виключають співпрацю з Україною

17 Травень'10

Теги: євро

Міністр закордонних справ ЄС Кетрін Аштон заявила у відеозверненні до українців з нагоди Дня Європи, який святкується у Києві у суботу, що угоду про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписано вже до кінця цього року.

Відеозвернення транслювалося на центральній вулиці Києва, Хрещатику, де відбуваються святкування Дня Європи. Кетрін Аштон сказала, що укладення угоди про асоціацію дозволить також створити і зону вільної торгівлі між ЄС та Україною. ЄС готовий допомогти Україні здійснити потрібні реформи, які відповідають нашим спільним інтересам.

Представниця Єврокомісії твердить, що тісна політична та економічна інтеграція Брюсселя та Києва відкриє європейський ринок для українських товарів.

Пані Аштон також запевнила, що ЄС готовий допомогти Україні із проведенням реформ, кінцевою метою яких є не тільки європейська інтеграція, але й покращення життя пересічних українців:

"ЄС готовий допомогти Україні здійснити потрібні реформи, які відповідають нашим спільним інтересам".

Кетрін Аштон також додала, що реформи можуть бути болючими у короткотерміновій перспективі, але вони дають більше надії на краще життя наступних поколінь.

Представник Єврокомісії із зовнішніх питань також заявила, що у Брюсселі належним чином оцінили той факт, що перший візит нового українського президента Віктора Януковича відбувся саме до столиці Європейського Союзу.

Вступ до ЄС - "питання часу"

Про незмінність українського зовнішньополітичного курсу заявив, відкриваючи цьогорічний День Європи, і міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко:

"Україна достримується чітко визначеної перспективи – інтеграції до європейського простору та дотримання європейських принципів – демократії, соціально-орієнтованої ринкової економіки, забезпечення прав людини. З цього шляхи ми не зійдемо. Уряд налаштований на здійснення конкретних кроків для забезпечення поступового просування нашої держави до Євросоюзу, проведення реформ, які наблизять життя українців до стандартів ЄС."

Український міністр закордонних справ також висловив переконання, що вступ України до ЄС як повноправного члена є "лише питанням часу." Україна достримується чітко визначеної перспективи – інтеграції до європейського простору та дотримання європейських принципів... З цього шляхи ми не зійдемо.

Вперше святкування Дня Європи відбулося у Києві у травні 2003 року. Традиційно у цей день на Хрещатику працює «Європейське містечко,» у якому посольства країн-членів ЄС представляють свою культуру, кухню, освітні програми.

Цього року Клацнути святкування Дня Європи відбувається після масштабних спільних із Росією та Білоруссю святкувань Дня перемоги та напередодні чергового візиту до Києва російського президента Дмітрія Мєдвєдєва.

Додати коментар
RedTram Україна