Огляд тижня: російської економіка занепадае, популярність США зростає

22 Квітень'10

Теги: макроекономіка

Російська економіка продовжує виходити з кризи, однак, темпи зростання зменшуються кожні три місяці. Ставлення до США у світі покращився за останній рік, а ставлення до Росії - стабілізувалося, хоча і залишається переважно негативним.

Темпи зростання російської економіки знижуються

Російська економіка продовжує виходити з кризи, однак, темпи зростання зменшуються кожні три місяці. За даними мінекономрозвитку, зростання ВВП за перший квартал склав 0,6%, у той час як у четвертому і третьому кварталах минулого року зростання було 1,7% і 2% відповідно.

Проте не дивлячись на зниження темпів відновлення, в міністерстві сподіваються на продовження зростання. На теперішній момент, за розрахунками міністерства, зростання ВВП у нинішньому році повинен скласти 3,1% при ціні на нафту в 65 доларів за барель.

У міністерстві фінансів бачать майбутнє російської економіки так само оптимістично. Тим не менше, якщо існуючі темпи зростання збережуться, зростання не перевищить 2,4%. У 2009 році ВВП країни скоротився майже на 8%.

Незважаючи на відносно високі ціни на нафту і суттєві стимули з боку держави, внутрішній попит, схоже, буде знижуватися через обмеження зростання кредитів. Переглянув МВФ свій прогноз по зростанню світової економіки. За даними організації, в 2010 році зростання світового ВВП складе 4,2%, хоча раніше мова йшла про збільшення на 3,9%.

Прогноз на 2011 рік залишився без змін. Швидше за всіх, за даними МВФ, буде розвиватися Китай: у 2010 році ВВП країни зросте на 10%, а в 2011 році - на 9%.

Популярність США зростає, Росії - ні

Ставлення до США у світі покращився за останній рік, а ставлення до Росії - стабілізувалося, хоча і залишається переважно негативним. Більше 29 тисяч респондентів запитували про те, яку роль - позитивну або негативну - грають у світі різні країни.

Подібний опитування проводиться компанією GlobeScan і Програмою з вивчення відносини до міжнародної політики (PIPA) при Мерілендського університету щорічно починаючи з 2005 року. Роль Сполучених Штатів у світі оцінили позитивно більшість респондентів в 20 країнах.

Усього 46% опитаних вважають, що США мають позитивний вплив на світові події, і 34% дивляться на Америку негативно.

Якщо дані 2009 свідчили про те, що ставлення до Росії в світі погіршується, то нове опитування показує як зменшення числа тих, хто оцінює роль Росії як негативну (з 42 до 37%), так і тих, хто оцінює Росію позитивно (з 31 до 30%). Різко скоротилася кількість тих, хто ставиться до Росії негативно, у Британії (з 55 до 33%). У США відсоток оцінюють роль Росії негативно зменшився з 64 до 46%.

Ставлення до США в світі сьогодні - саме позитивне з часу початку другої війни в Іраку. Хоча Сполученим Штатам ще далеко до популярності таких країн, як Німеччина і Британія, ставлення до Америки у світі явно змінюється на краще. При цьому в Китаї зменшилася кількість тих, хто ставиться до Росії позитивно - з 74 до 55%.

Але в 17 країнах ставлення до Росії залишається переважно негативним, в семи - позитивним, і ще в трьох країнах думки розділилися приблизно порівну.

Всього з 17 країн, думки про яких запитували організатори опитування, лідирує за негативного ставлення Іран. У Росії негативно ставляться до Ірану 45% опитаних (зростання в 13% за останній рік). А саме позитивне ставлення в світі викликає Німеччина (в середньому 59%).

За Німеччиною йдуть Японія (53%), Великобританія (52%), Канада (51%) і Франція (49%). Але саме зміна ставлення до Сполучених Штатів викликало особливий інтерес організацій, що проводили це опитування.

"Ставлення до США в світі сьогодні - саме позитивне з часу початку другої війни в Іраку, - говорив глава GlobeScan Даг Міллер. - Хоча Сполученим Штатам ще далеко до популярності таких країн, як Німеччина і Британія, ставлення до Америки у світі явно змінюється на краще сторону ".

За матеріалами BBC

Додати коментар
RedTram Україна