Economist: Янукович повернув собі повноваження Кучми

17 Березень'10

Британський тижневик Економіст в своїй Інтернет-версії днями вмістив статтю про новий український уряд.

"Найкраще, що можна сказати про новий уряд України – це те, що він є. Через 5 тижнів після того як Віктор Янукович з мінімальною перевагою виграв вибори, він зміг сформувати коаліцію і зробити свого відданого лейтенанта прем’єр-міністром. Юлія Тимошенко, харизматичний прем’єр і героїня помаранчевої революції, пішла в опозицію і триматиме новий уряд на пальчиках". Але на цьому гарні новини закінчуються – пише Економіст. "Процес формування коаліції був суперечливим, на межі порушення Конституції".

Далі Економіст згадує новий закон, який дозволяє формувати коаліцію не лише фракціям, але й індивідуальним депутатам, а також пише, що за Конституцією прем’єра висуває парламент. Але, пише журнал,  "Янукович обійшов цю формальність і де-факто призначив свого власного прем’єра і кабінет".

Економіст нагадує, що Конституційний суд ще має ухвалити рішення щодо легітимності коаліції і припускає, що таке рішення буде на користь пана Януковича, але, якщо той таки захоче парламентські вибори, вважає Економіст, то суд має врешті визнати коаліцію нелегітимною.

Старі обличчя і "технічний прем’єр"

Новий уряд переважно складається зі старих облич, "багато з яких асоціюються з найгіршими надмірностями правління Кучми". Уряд також представляє різні бізнес-інтереси.

62-річного народженого в Росії Миколу Азарова вважають бюрократом, який найдовше перебуває на посадах в Україні. Він двічі був міністром фінансів. Водночас пана Азарова також вважають твердим керівником і надійною парою рук, який добре розуміється на фінансах. Він пообіцяв стабілізувати економіку і розблокувати фінансування МВФ.

Рада директорів України, інк.

Оптимісти кажуть, що це не має великого значення, позаяк головні рішення щодо реформ ухвалює президентська адміністрація, в якій такі "реформісти" як Сергій Льовочкін та Ірина Акімова, підтримувані Рінатом Ахметовим.

"Фактично пан Азаров може бути радше технічним прем’єром, ніж стратегом". Його головна робота буде полягати в тому, аби відновити систему влади. Економіст цитує редактора тижневика Дзеркало тижня Юлію Мостову, яка каже, що кабінет буде повністю підпорядковуватися президентській адміністрації."

Згадуючи про появу Сергія Тігіпка в уряді, попри те, що напередодні він звинуватив пана Януковича в порушенні Конституції, Економіст зауважує, що "альянси та ворожнеча в Україні вважаються розмінними монетами".

Економіст пише, що Тігіпко породжений олігархічною політичною системою України і знову цитує пані Мостову, яка називає новий уряд "радою директорів України, інк".

Особливо зв'язок бізнесу й бюрократії проявляється у призначенні медіа-магната Валерія Хорошковського, який є співвласником телеканалу Інтер, новим головою СБУ та Юрія Бойка, тісно пов’язаного з РосУкрЕнерго, який став міністром енергетики.

Першим завданням пана Бойка будуть переговори про ціну на російський газ. Він, пише Економіст, може запропонувати Газпрому частку в українській ГТС.

А найбільш оптимістичним Економіст вважає призначення поважного дипломата Костянтина Грищенка міністром закордонних справ. Економіст пише, що він вільно говорить англійською і французькою і був послом України у Вашингтоні, Брюсселі і Москві.

Він, безумовно, покращить стосунки Києва з Москвою, але "також знає, що стратегічні інтереси України лежать ближче до ЄС. Як швидко вона рухатиметься, більше залежатиме від внутрішніх справ в Україні, а не від зовнішньої політики".

Додати коментар
RedTram Україна