Без МВФ економіка України обвалиться

09 Серпень'16

Теги: МВФ

Співпраця з Міжнародним валютним фондом (МВФ) дуже важлива для української економіки. Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв’ю “Новому часу”.

“Якщо гіпотетично уявити, що ми припиняємо працювати з МВФ, то з огляду на певну нестабільність на зовнішніх ринках, а також незавершеність непопулярних реформ, то українська економіка цього не витримає. І нам не допомагатимуть комерційні структури, вони не вкладуть сюди гроші через занадто великі ризики. Зазвичай це відбувається, коли балом правлять популісти. У підсумку все закінчиться тим, що навіть існуючий рівень розвитку економіки навряд чи задовольнить людей “, – сказав Данилюк.

Як повідомлялося, Данилюк також пояснив, що Україна працює з МВФ не заради грошей. На думку міністра, співпраця з фондом, в першу чергу, є сигналом для інвесторів.

Як повідомлялося, відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 17,11 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд (близько $ 1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,61 млрд).

У той же час Україна змогла отримати лише перші два транші. Частина першого в розмірі $ 2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших засобів традиційно став Нацбанк.

Національний банк України (НБУ) сподівається на отримання чергового траншу кредиту МВФ в рамках програми EFF в кінці серпня 2016 року. В цілому, до кінця року НБУ очікує отримати два кредитних траншу МВФ загальним обсягом $ 2,7 млрд.

RedTram Україна