В НБУ кажуть, що Порошенко не порушував режим валютного ліцензування

17 Травень'16

Теги: НБУ

Відсутність індивідуальної ліцензії у фізичної особи не є порушенням режиму валютного ліцензування в разі, якщо фізособа не здійснювала переказів за кордон для інвестиції в іноземну компанію.

 Про це йдеться в коментарі Національного банку.

Згідно з повідомленням, індивідуальна ліцензія Національного банку необхідно фізичній особі для здійснення переказу інвестиції в іноземну компанію.

“У випадку, якщо фізична особа не здійснювала переказів за кордон для інвестиції в іноземну компанію безпосередньо, то відсутність індивідуальної ліцензії у неї не є порушенням режиму валютного ліцензування”, – заявили в НБУ.

Раніше народний депутат Ігор Луценко повідомив, що президент Петро Порошенко не отримував відповідної ліцензії на здійснення ним операції з інвестування за кордон, чим порушив норми українського законодавства.

“Цим фактично підтверджено грубе порушення Порошенком норм українського законодавства, за що передбачено відповідні санкції у вигляді штрафу на суму, еквівалентну сумі валютних цінностей, інвестованих за кордон”, – писав Луценко.

Народний депутат заявляв, що відповідно до постанови правління НБУ “Про затвердження Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон”, для здійснення всіх видів інвестицій (незалежно від термінів і сум) резидент обов’язково повинен попередньо отримати ліцензію.

RedTram Україна