Кредити "до зарплати" обходяться українцям в 600 - 700% річних

26 Квітень'16

Теги: кредит

Обсяги так званих кредитів “до зарплати” в 2015 році в Україні зросли в 1,5 рази. “Швидке” споживче кредитування в Нацкомфінпослуг називають однією з причин бурхливого зростання фінансових компаній, пише “Сегодня” з посиланням на “Hyser”.

“В середньому, люди позичають 1-2 тисячі гривень на 2-3 тижні, так би мовити, до зарплати”, – розповідає член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

При цьому відсотки за такими кредитами складають 600-700% річних, або 1,5 – 2% в день. У банках ефективна процентна ставка за такими кредитами – набагато нижче 80-100%.

“Але гроші фінансових компаній набагато доступніше населенню, ніж банківські – людина повинна надати тільки паспорт та ідентифікаційний код. І ніяких поручителів, довідок, застав, як вимагають банки”, – пояснює радник голови правління банку “Конкорд” Павло Крапівін.

При цьому “легкі” гроші фінкомпаній нерідко приносять позичальникам неприємні сюрпризи, відзначають експерти. Багато українців купуються на рекламу “кредит під 2% за 5 хвилин”, не підозрюючи, що мова йде двох відсотках в день, а не на рік.

“Нам нерідко скаржаться, що, прострочивши з поверненням кредиту всього тиждень, людям доводиться віддавати фінкомпанії суму, в рази вища за ту, яку взяли в кредит”, – зазначає Залєтов.

RedTram Україна