У НБУ розповіли про атаки інтернет-шахраїв на українців

16 Квітень'16

Теги: НБУ

За даними Національного банку України, в 2015 році значно зросла кількість шахрайських операцій, які здійснювалися без фізичного використання платіжних карток через мережу інтернет – до більш ніж 43 тис. на суму майже 95 млн гривень.

За інформацією прес-служби НБУ в Facebook, про це заявив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Сергій Шацький.

Кількість незаконних дій і сумнівних операцій з використанням банкоматів склала 9,4 тис. на суму 15,2 млн гривень, а в торговельній мережі зафіксовано 4,7 такого роду операцій 4,7 тис. на 13,9 млн гривень.

Торік кількість банків, які повідомили НБУ про наявність незаконних дій або сумнівних операцій, зросла до 47 установ, що становить 48% від загальної кількості банків – членів карткових платіжних систем. Обсяг збитків склав 0,0147% від загального обсягу операцій з використанням платіжних карток. Для порівняння, у 2014 році показник становив 0,007%.

За словами Сергія Шацького, збитки банків від шахрайських операцій з платіжними картками не роблять істотного впливу на вітчизняний ринок платіжних систем в Україні.

RedTram Україна