Нацбанк посилив контроль за відтоком капіталу

13 Квітень'16

Теги: НБУ

Національний банк посилив можливості для запобігання відпливу капіталу за підозрілими фінансовими операціями з України за кордон. Про це йдеться у постанові правління Національного банку № 247 від 07 квітня 2016 року.

Уповноважені банки, які отримали генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, зобов’язані вносити до спеціальних реєстрів інформацію про такі операції: купівля іноземної валюти; перерахування інвалюти за межі України; перерахування коштів у гривнях на користь нерезидентів через кореспондентські рахунки банків-нерезидентів у гривнях, відкриті в уповноважених банках.

“Досі вимоги щодо формування таких реєстрів були встановлені листом Національного банку. Відповідно, вирішено перенести вимоги щодо формування реєстрів з листа до Постанови № 247”, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до листа, Національний банк не мав правових підстав для застосування заходів впливу до банків, які допустили помилку при формуванні реєстру. Постанова № 247 надає такі правові підстави.
Постанова також розширює можливості Національного банку для блокування підозрілих фінансових операцій, що сприятиме запобіганню непродуктивного відпливу капіталу за кордон.

Постанова № 247 набуває чинності з 15 квітня 2016 року.

RedTram Україна