Поляки інвестують $10 млн у Червоногородський замок

10 Квітень'16

Теги: інвестиції

Відновленням Червоногородського замку в урочищі Червоному, поблизу села Нирків Заліщицького району, а також костелу св. Станіслава, зацікавилися польські інвестори.

До 20 квітня у Заліщицькій районній державній адміністрації готуватимуть історичну довідку про ці пам’ятки і згодом її передадуть польській юридичній компанії, яка на міжнародному рівні шукатиме спадкоємців замку і костелу. Повідомляє Гал Ас.

Якщо законних власників встановити упродовж трьох місяців не вдасться, поляки зможуть інвестувати у відновлення історико-культурних пам’яток.

Іноземці зацікавилися замком і костелом у Заліщицькому районі, оскільки останнім ними володів польський шляхтич Кароль Понінський. Дбаючи про сучасний стан будівель, інвестори відновлюватимуть польські пам’ятки. Також іноземці намірилися вкладати кошти в альтернативні джерел енергії в Тернопільській області.

“Я поки що не можу назвати ім’я польського інвестора, але, звичайно, незабаром громадськості воно буде відоме. На цих вихідних у Заліщики завітав представник польської юридичної фірми, яка буде займатися пошуком спадкоємців. Ми обговорили усю можливу співпрацю, але це всього лиш була перша наша зустріч. Попередньо, на відновлення замку і костелу потрібно близько 10 млн дол. У цю суму входитиме і ремонт майже 100 м дороги перед пам’ятками і вкладання бруківки перед замком і костелом. Поляки хочуть інвестувати у Заліщицькому районі, бо їх зацікавило спорудження вітрових електростанцій на схилах Касперівців, Синькова і теплової електростанції, з використанням сонячної енергії, поблизу Ниркова. Після відмови кременчуцьким інвесторам у спорудженні гідроелектростанції на Джуринському водоспаді про це більше мова не йде і з іншими інвесторами”, – розповів голова Заліщицької районної держадміністрації Борис Шипітка.

Окрім інвестицій у відновлення історичних пам’яток та виготовлення електроенергії поляки намагаються налагодити співпрацю із заліщицькими сільгоспвиробниками. Зокрема, іноземці готові надати свою техніку та насіння, аби виростити сою і кукурудзу.

RedTram Україна