За невидачу депозитів пропонують саджати

14 Квітень'09

Теги: банківська система, депозит

У зв'язку з масовою невидачею банками депозитів депутати пропонують застосувати до фінустанов-порушників "жорсткі і непопулярні" заходи з метою повернення довіри до банків, а з нею і вилучених населенням мільярдних коштів.

Серед таких заходів - штрафи, що не тільки накладаються на банки, але й можливість нести кримінальну відповідальність, зокрема, позбавлення волі терміном від 5 до 7 років, пише "Ліга".

Згідно із зареєстрованим у Верховній раді законопроектом "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо відповідальності за невидачу банківського вкладу)", пропонується ввести нову статтю в Кримінальний кодекс України (стаття 197-2 "Невидача банківського вкладу").

Так, новою статтею передбачається:

- за навмисне порушення умов депозитного договору (невидачу банківського вкладу і відсотків за ним на першу вимогу вкладника) – штрафи, позбавлення волі на термін до 5 років,

- порушення, зроблене повторно або за попередньою змовою, або у великих розмірах, спричиняє позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

Як відзначає автор законопроекту, прийняття цих змін "додасть упевненості громадянам-вкладникам і підтримає всю банківську систему, а в цілому й економіку України в період нестабільної економічної ситуації, а також стимулює суб'єктів банківської діяльності належним чином виконувати зобов'язання щодо схоронності і повернення вкладів (депозитів) громадян".

За матеріалами Подробности

RedTram Україна