У лютому в Німеччині зафіксовано нульову інфляцію вперше з вересня

14 Березень'16

Теги: інфляція

Споживчі ціни в Німеччині, розраховані за національними стандартами, не змінилися в лютому в порівнянні з тим же місяцем 2015 року після підйому на 0,5% в січні, свідчать остаточні дані Федерального статистичного управління країни (Destatis).

Нульову інфляцію в країні зафіксовано вперше з вересня минулого року.

Порівняно з січнем ціни підвищилися на 0,4%.

Німецький індекс споживчих цін, розрахований за стандартами Євросоюзу, зріс в лютому на 0,4% щодо січня і впав на 0,2% в річному вираженні.

Всі чотири показники співпали як з попередніми даними, так і з прогнозами опитаних Bloomberg аналітиків.

За попередніми даними, споживчі ціни в єврозоні в цілому в лютому впали на 0,2%. Остаточну оцінку буде оприлюднено 17 березня.

Настільки слабка динаміка змусила Європейський центральний банк (ЄЦБ) погіршити макроекономічні прогнози і розширити стимулюючі заходи за підсумками березневого засідання, що завершилося в четвер.

Як повідомлялося, раніше ЄЦБ несподівано знизив всі три відсоткові ставки і збільшив обсяг щомісячного викупу активів у рамках програми кількісного пом’якшення (QE) з 60 млрд євро до 80 млрд євро.

Також центробанк погіршив прогноз зростання ВВП єврозони в 2016 році до 1,4% з 1,7%, в 2017 році – до 1,7% з 1,9%. Крім того, прогноз інфляції на 2016 рік був знижений до 0,1% з 1%, на 2017 рік – до 1,3% до 1,6%.

RedTram Україна