Колишній заступник голови НБУ оголосив шизофренією перехід до інфляційного таргетування

03 Лютий'16

Теги: НБУ

Колишній заступник голови Національного банку Сергій Яременко оголосив неспроможною політику інфляційного таргетування і плаваючого курсу, яку взяв регулятор під керівництвом Валерії Гонтарєвої. Таку думку він висловив на круглому столі в Інституті Горшеніна.

“Це шизофренія. З одного боку я [НБУ] кажу, що у мене інфляційне таргетування і плаваючий курс, а життя змушує курс стримувати. І тоді він [НБУ] застосовує найбільш паскудні обмеження. Сьогодні все заборонено. Почитайте заявки на покупку валюти, хоч п’ять доларів ти купуєш – це 15 аркушів, які потім розглядаються в Нацбанку. Якщо ця шизофренія не закінчиться, то нічого і не зміниться “, – вважає Яременко.

На його думку методи ліберального регулювання валютного ринку суперечать здоровому глузду і поточній ситуації в економіці України.

“Мета цієї моделі – це підключення України до світової фінансової системи. Найголовніша мета – вільний рух капіталу, що абсолютно не відповідає стану економіки”, – підкреслив Яременко.

Він зазначив, що в Україні зараз відсутності ринкові механізми, які могли б сприяти утриманню курсу. “Це інвестиційні фонди, пенсійні фонди, фондовий ринок і так далі”, – пояснив він.

RedTram Україна