Ринок житла в столиці повернувся до звичного ритму

14 Серпень'15

Теги: нерухомість

Незважаючи на ситуацію в країні київський ринок житлової нерухомості повернувся до звичного ритму, після хвилі переселенців з Донбасу і Криму, які вирішили оселитися в Києві.

За останній рік зміни, які відбулися на столичному ринку нерухомості, торкнулися також і портрета покупця житла.

Так, за словами експерта з нерухомості Галини Мельникової, з початку 2014 року було кілька хвиль активізації ринку, пов’язаних з подіями в країні. На ринок нерухомості впливали переселенці з Криму і Донбасу, у яких було достатньо коштів, щоб оселитися в столиці.

Однак звичайні категорії покупців квартир у Києві, люди, які приїхали до столиці з інших регіонів країни, а також кияни, які купують житло для своєї молодої сім’ї або дорослих дітей, також дуже активні на ринку.

“За останні півроку (перше півріччя 2015 року) вплив на ринок переселенців практично нівелювався і ринок житла повернувся до свого звичного ритму. При цьому ціни, просіли, залучили на ринок людей, які отримали можливість вирішити свої житлові питання і прагнуть їх реалізувати”, – говорить експерт.

Зараз за оцінками експертів житлом економ-класу в нових будинках найбільше цікавляться молоді сім’ї з дітьми або без, а також покупці у віці від 40 до 55 років, купують нерухомість для себе або, наприклад, для батьків похилого віку. Квартири в будинках бізнес-класу приваблюють покупців у віці 30-45 років, серед яких багато і самотніх людей. Це люди з доходами значно вище середнього рівня, серед яких багато керівників вищої та середньої ланки, бізнесменів, представників шоу-бізнесу. Дороге житло преміум-класу купують топ-менеджери, чиновники, спортсмени, діячі культури та інші. Віковий діапазон цієї категорії покупців від 30 до 70 років. Однак житло преміум-класу зазвичай воліють сімейні люди.

RedTram Україна