Інфляція сповільнилась через бідність населення

14 Липень'15

Теги: інфляція

Інфляція в червні сповільнилася до 0,4% порівняно з 2,2% у травні через зниження купівельної спроможності населення, адже реальна зарплата в Україні знизилася на 27,6% в річному вимірі. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Серед факторів, що впливають на уповільнення інфляції, НБУ також назвав сезонне збільшення пропозиції овочів і фруктів і подальше зниження ефектів девальвації гривні, яка сталася на початку року.

Ціни на фрукти і овочі в червні знизилися на 2,3% і на 2,6% відповідно, а так як дані товари займають вагоме місце в групах “сирі продукти” та “продукти харчування”, це зумовило зниження динаміки цих групових індексів в червні на 0,7% і 0,2% відповідно, відзначають в НБУ.

Нагадаємо, при цьому, за даними аналітиків, індекс споживчих настроїв українців в червні виріс на 3,3 пункту і досяг найвищого показника в цьому році – 48,8 пунктів (за шкалою від нуля до 200) “за рахунок поліпшення економічних очікувань особистого матеріального становища і можливостей економічного зростання “.

RedTram Україна