Обвалу цін на квартири не буде

26 Квітень'15

Теги: нерухомість

Зниження цін на житлову нерухомість в містах-мільйонниках України в 2015 році може скласти близько 10% у доларовому еквіваленті, але критичного обвалу не буде якщо ситуація в країні не зміниться. Такий прогноз дають експерти Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНУ).

Аналітики відзначають, що обвал цін не відбудеться за рахунок індексації квадратного метра на первинному ринку, що дає можливість продавцям на вторинному ринку утримувати ціну на рівні $ 1-1,5 тис. за кв. м.

Як повідомив, керівник комітету з питань сертифікації та навчання Артур Пилипчук, на ринку продажу житлової нерухомості в 2014 році ціни в середньому скоротилися на 20% в доларовому еквіваленті, і виросли на 60-80% в гривневому. За словами президента АФНУ Сергія Злидня, платоспроможний попит на ринку є, але він вичікує в надії придбати вигідніше.

“Ситуація на ринку нерухомості залежить від подальшого розвитку геополітичної та економічної ситуації в Україні, а також тривалості військового протистояння агресії на сході країни. Тим не менш, якщо говорити про продажі, то тут, швидше за все, ситуація буде стабільно песимістична, хоча темпи зниження падають, і це вже можна розцінювати як певний позитив”, – вважають експерти.

За словами Пилипчука, очікується пожвавлення ринку оренди соціального житла в 2015 році. Ціни оренди при цьому зростуть але незначно, у зв’язку із зростанням попиту та витрат на утримання нерухомості, говорить експерт.

Нагадаємо, в Києві падають ціни на оренду будинків. При цьому наймачі в цьому році краще оренду на тривалий термін, а попит на сезонні пропозиції впав. Як і в 2014 році, показники знизилися на 50-60% в порівнянні з 2012 – 2013 роками.

RedTram Україна