"Те, що відбувається з курсом долара - це теж реформа"

03 Квітень'15

Теги: курс валют

Нинішня ситуація з курсом долара в Україні – це теж реформа. Таку думку в ефірі “5 каналу” висловив народний депутат фракції партії БПП Іван Винник.

“Реформи – це дуже болісний процес. Результат якого – якісні зміни в економіці, в житті країни і в цілому її позиції на світовому ринку. Те, що ми маємо з курсом – це теж реформа”, – зазначив нардеп.

Винник переконаний, що ми повинні “консолідуватися і не збиватися з взятого темпу”. “Пацієнт під назвою Україна був надто довго хворий. І суспільству сьогодні потрібно пояснювати, що таке реформи і як вони будуть проходити”, – додав парламентарій.

Головною реформою Винник вважає підвищення тарифів. “На сьогодні ми встановили економічно обґрунтовані ціни на житлово-комунальні послуги. Ці нові тарифи, звичайно, болючі для населення. Але поки ми маємо ринкове ціноутворення, і це – головна реформа, тому що українська економіка дотувалася завжди”, – говорить Винник.

Нагадаємо, напередодні міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що тарифи в Україні продовжать зростати. За її словами, цей крок є болючим. “Але не менш боляче платити “Нафтогазу” дотації – тільки 110 млрд в 2014 році, які створюють інфляцію, які знищують нашу енергетичну незалежність, нашу енергетичну ефективність, тому що ніхто не знає, за що ми платимо і куди. Тобто правильний підхід зараз – йти до паритетності або до ринкових цін на тарифи, з одночасним застосуванням правильної системи субсидій або дотацій для тих, хто їх потребує”, – пояснила міністр.

Як повідомлялося, на сьогодні, 3 квітня, НБУ встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:

1 долар США – 23,5 грн;
1 євро – 25,46 грн;
10 російський рублів – 4,12 грн.

RedTram Україна