Приватні інвестиції прийдуть в Україну лише за посередництва великого бізнесу

23 Лютий'15

Теги: інвестиції

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій в українську економіку в 2014 р. знизився в 10 разів і склав 413 млн доларів проти 4,1 млрд доларів роком раніше. Тому експерти розраховують на давні зв’язки найбільших вітчизняних бізнесменів.

“Міжнародні інвестори проявлять інтерес до Ігоря Коломойського, тому що він контролює Дніпропетровську область.

Однозначно – до Олександра Ярославського, тому що він контролює Харківську область, центральну Україну, а також у нього є взаємні довірливі стосунки з французькими інвесторами, це важливо зараз. Пінчук теж повинен зацікавити, тому що активно працює за кордоном і довго займається підвищенням привабливості України в очах іноземних інвесторів. Думаю, що до Рината Ахметова буде не такий активний інтерес, тому що зараз у нього є деякі проблеми в бізнесі”, – прогнозує один з найвідоміших українських політологів Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій.

Згідно з дослідженнями фінансового порталу minfin.ua, провайдером інвестицій єврейської громади країн Європи, Північної Америки і США, швидше за все, стане Ігор Коломойський, який “може запропонувати не тільки активну допомогу в просуванні бізнесу в Україні, а й серйозну гарантію захисту інвестицій”.

Олександра Ярославського експерти називають “добровільним бізнес-омбудсменом”, які відстоюють в Україні інтереси міжнародних інвесторів з Заходу і пострадянського простору. У їх числі видання називає фінансову групу BNP Paribas, американські інвестфонди Citi Venture Capital International і Apollo, а також одного з 20 найбагатших людей планети, гендиректора сировинної корпорації Glencore Айвана Глазенберга: “З чуток, в кулуарах Давосу Олександр Ярославський та Глазенберг в закритому режимі зустрічалися з керівництвом України”.

На думку журналістів, зять екс-президента України Леоніда Кучми і відомий філантроп Віктор Пінчук може використовувати для своїх цілей інфраструктуру свого “іменного” благодійного фонду та його проекти “Давоський ланч” і “Ялтинська конференція YES”. Зокрема, серед можливих комунікаторів називають такі імена, як Джордж Сорос – гість “Українського Давосу”-2015, голова наглядової ради YES екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, а також такі члени цієї структури, як впливовий португальський політик Маріо Давид; один з керівників найбільшої світової рекламно-комунікаційної групи зі штабом в Парижі Стефан Фукс.

Як відомо, топ-10 вітчизняних бізнесменів, згідно з рейтингом Forbes Ukraine, включає таких підприємців, як Ринат Ахметов, Віктор Пінчук, Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський, Вадим Новинський, Петро Порошенко, Юрій Косюк, Костянтин Жеваго, Сергій Тігіпко, Олександр Ярославський.

RedTram Україна