В Україні банківські картки витісняють готівку

15 Лютий'15

Теги: ПриватБанк

ПриватБанк опублікував статистику використання банківських карт в платіжних терміналах в 2014 р. За минулий рік через POS-термінали фінустанови було оплачено товарів і послуг на суму 45 млрд. грн. У порівнянні з 2013 р., обсяг сплачених карткою товарів збільшився в 1,5 рази.

Найчастіше споживачі використовували банківські картки в супермаркетах і продуктових магазинах. На продукти харчування припадає ¾ всіх безготівкових витрат.

У 2014 р. середньостатистичний житель України розплачувався за покупки банківською картою 17,3 рази. При цьому сума середнього чека в 2014 р. зросла порівняно з 2013 р. на 29% – з 143 до 177 грн.

Найактивніше використовують банківські картки жителі Києва, Дніпропетровська, Харкова та Одеси. Сьогодні в українських торгових точках працює 113 тис. терміналів банку. Всього на термінали ПриватБанку припадає більше половини безготівкових транзакцій в країні.

Витрати з карт розподіляються таким чином:

Супермаркети, продуктові магазини: 75%

Аптеки – 8%

Ресторани та кафе – 4%

АЗС – 4%

Магазини одягу – 2%

Магазини побутової техніки – 2%

«Ми можемо впевнено сказати, що в Україні банківські картки витісняють готівку. Ми наближаємося до європейських країн за рівнем безготівкових розрахунків, – зазначив заступник голови правління ПриватБанку Роман Негінський.

RedTram Україна