Продажі на ринку вторинної нерухомості тимчасово зупинилися

10 Лютий'15

Теги: нерухомість

Продажі на вторинному ринку нерухомості призупинилися через останній стрибок долара минулого тижня. Як покупці, так і продавці чекають поки зростання долара буде більш передбачуваним, повідомляє DOM.RIA.com.

У той же час покупці не припиняють перегляди квартир і зараз активність на ринку вище навіть ніж у лютому минулого року на 30%. При цьому основною проблемою є те, що продавці з покупцями не можуть домовитися про угоду на рівні торгів.

Минулого тижня торг становив 7-8% від заявленої вартості в доларі. До середини цього тижня відсоток торгу збільшиться до 10-15%.

Так, за інформацією ріелторів, ще минулої середи покупці дивилися квартиру вартістю 85 тис. доларів, але пропонували за неї 80 тис. Зараз же за таку квартиру готові платити тільки 77 тис. дол.

Як тільки курс вирівняється і покупці, і продавці зорієнтуються з ціною, активність на вторинному ринку збільшиться, прогнозують експерти сайту.

На первинному ринку багато забудовників заявили про підняття цін на квадратний метр у новобудовах з 11 лютого. Також деякі забудовники почали прив’язуватися до курсу долара і тепер ціна залежить від міжбанківського курсу в день оплати. Тому більшість покупців намагаються підписати всі договори про покупку до підвищення цін.

RedTram Україна