В Україні подорожчають кредити

08 Лютий'15

Теги: інвестор, валютний ринок, НБУ, кредит

Рішення НБУ підвищити облікову ставку з 14% до 19,5% в найближчій перспективі сприятиме невизначеності на валютному ринку, проте в майбутньому, ймовірно, допоможе залучити інвесторів. Таку думку висловив директор компанії FIBO України Сергій Поплавський.

“Це сигнал того, що “справи зовсім погані”, якщо регулятор вирішив підняти ставку через зростання інфляції”, – зазначив експерт.

За його словами, через таке рішення подорожчають кредити. “При зростанні облікової ставки ростуть і ставки комерційних банків за наданий кредит. Це говорить про те, що може постраждати реальний сектор економіки, навіть незважаючи на посилення контролю видачі кредитів через спад активності в діловому середовищі”, – вважає Поплавський.

А ось вплив у довгостроковій перспективі може виявитися позитивним, зазначає фахівець.

“З одного боку, це (підвищення ставки – Ред.) призведе до зростання цінності українських активів. Залишаться найсильніші, на яких може бути сконцентрований фокус іноземних інвесторів. З іншого боку можна сказати, що етап трансформації української економіки триває в таку нелегку еру змін. Це може свідчити про заділ на довгострокову перспективу”, – зазначив Поплавський.

Нагадаємо, раніше в НБУ запевнили, що підвищення облікової ставки вчинить мінімальний вплив на активність в реальному секторі економіки, “оскільки кредитування банків залишається істотно обмеженим внаслідок підвищених ризиків ділового середовища”.

Облікова ставка в Україні підвищилася з 14% до 19,5% з 6 лютого. До цього розмір облікової ставки останній раз змінювався 12 листопада 2014, коли він і був встановлений на рівні 14% річних.

RedTram Україна