Банки Європи продали рекордний обсяг нерухомості

27 Січень'15

Теги: банківська система, нерухомість

Європейські банки і керуючі компанії в 2014 р продали активи у сфері нерухомості, в тому числі портфелі іпотечних позик і власність, вилучену за несплату кредиту, обсягом 80,6 млрд євро, що є рекордним рівнем, передає агентство Bloomberg з посиланням на дані дослідницької компанії Cushman&Wakefield Inc.

Ця сума перевищує сумарний показник попередніх двох років на 26 млрд євро, підкреслюють в Cushman&Wakefield.

У 2015 р продажі досягнуть 60-70 млрд євро в умовах високого попиту з боку американських інвестфондів, очікують в компанії.

Обсяг “проданих кредитів показує повний розмір проблемних активів, з яким доводиться мати справу європейським банкам”, підкреслює глава європейського підрозділу з продажу кредитів Cushman&Wakefield Федеріко Монтеро.

У 2014 р американські інвестори придбали 77% проданих європейськими банками і керуючими компаніями портфелів іпотечних кредитів і нерухомості, вилученої за несплату позики.

А саме, інвестфонд Cerberus купив активи на 17,7 млрд євро (22% всієї суми), Loan Star Funds – на 16,1 млрд євро, Blackstone – на 8,7 млрд євро.

Найбільшими продавцями активів у сфері нерухомості в Європі стали Anglo Irish Bank Corp. та ірландський банк “поганих” кредитів National Asset Management Agency, вони продали активи відповідно на 18,7 млрд євро і 10,1 млрд євро, свідчать дані Cushman & Wakefield.

RedTram Україна