Китай витратив "даремно" неймовірну суму інвестицій - $6,8 трлн за останні 4 роки

28 Листопад'14

Теги: інвестиції

Згідно з свіжим звітом китайської Національної комісії з питань розвитку та реформ, Китай витратив даремно $6,8 трлн інвестицій за останні 4 роки. У звіті вони названі “неефективними інвестиціями”. Цю цифру складно уявити, наприклад – це дворічний обсяг німецької економіки.

Навіть для величезної китайської економіки – це майже половина від усіх інвестицій за 2009-2013 роки. І це, ймовірно, буде мати дуже сумні наслідки для економічного зростання в Китаї протягом найближчих років. Інвестиції в усе підряд (як це відбувається в Китаї) зазвичай відображається на ВВП. Наприклад, витрати на будівництво моста – спочатку воно дасть приріст ВВП просто через витрати, які потрібні щоб його закінчити.

Але врешті-решт, економічний ефект від будівництва моста залежить від інших речей – наприклад, звідки і куди він веде? Якщо це корисні інвестиції, то вони сприятимуть зростанню витрат споживачів – наприклад, вони будуть користуватися цим мостом для того, щоб частіше їздити в магазини на іншому березі річки, і робити там більше покупок. Якщо ж це міст в “нікуди”, і після його спорудження не буде ніякого пост-ефекту, то це буде марною тратою ресурсів. І судячи з усього, Китай побудував еквівалент мостів в “нікуди” на $6,8 трлн.

Автори звіту критикують інвестиції під низькі відсотки та інші форми стимулів від держави, припускаючи, що це – помилкові інвестиції. І порожні міста в пустельній місцевості Китаю сьогодні – це кращий символ таких даремно витрачених інвестицій.

MIKE BIRD, Business Insider
Адаптивний переклад Сергія Омельченка

За матеріалами Finance.UA

RedTram Україна