Сьогодні інвестори приймають до розгляду найдешевші архітектурно-інженерні концепції - щоб зменшити собівартість будівництва

15 Листопад'14

Теги: нерухомість, інвестор

У третьому кварталі 2014 року забудовники проектували лише об’єкти житла економ-класу. «Багато забудовників очікували початку осені та виборів, тому лише зараз починає пожвавлюватися попит на проектні роботи. Поки йдеться тільки про передпроектні опрацювання для майданчиків, які є у власності інвесторів. Як і в кризу 2008 року, попит є тільки на проектування та будівництво житла. Мова в даному випадку йде про соціальне (доступне) житло, на яке завжди є попит. Це завжди можливість капіталізувати наявні на руках гроші, тим більше під час росту курсу долара і з огляду на нестабільну політичну ситуацію», – каже директор проектної компанії «АИММ-ГРУП», Анна Іскіердо.

За її словами, сьогодні замовник як ніколи вимогливий до проектних рішень.

«Зараз інвестор приймає до розгляду найоптимальніші та дешеві архітектурно-інженерні концепції. Це єдиний спосіб замовника зменшити собівартість будівництва», – стверджує Анна Іскіердо.

Вона також зазначила, що вартість проектних робіт залишилася колишньою, оскільки зросла сама собівартість проектування.

«Питання вартості проектування – завжди індивідуальне, бо у кожного замовника є свої вимоги до проектних рішень. На щастя, багато замовників розуміють, що, знижуючи вартість проектних робіт, вони втрачають якість, а останнім жертвувати будівельнику не можна», – каже вона.

RedTram Україна