Єдиний спосіб врятувати курс гривні сьогодні - залучити інвестиції

02 Жовтень'14

Теги: гривня, курс валют, інвестиції

Для того, аби врятувати курс гривні є лише один спосіб – залучити інвестиції з-за кордону, вважає керуючий директор, керівник департаменту продажу і торгових операцій Empire State Capital Partners Алекс Барт.

“Якщо відкриється ринок в обидві сторони, тоді українські банки стабілізують себе, купуючи менш ризиковані активи закордоном, тому що у портфелях банків повинно бути більше стабільних цінних паперів. А іноземці можуть 5-10% своїх портфелів, які призначені для ризикованих інвестицій, ввести в Україну. І 10% від міжнародних установ – це дуже великі гроші. Вони, звісно, не усі в Україну підуть, але на ризиковані ринки”, – розповів Барт під час круглого столу.

“Якщо інвестори прийдуть сюди, їм потрібно буде свої долари міняти на гривні, аби купити цінні папери, або вкласти в реальний сектор, у бізнес, купити нерухомість, тощо. Тільки через цей притік іноземного капіталу гривня стабілізується. А якщо притік буде істотнішим, то можливо навіть ми побачимо і більш привабливий курс, на рівні 10 грн./дол”, – переконаний експерт.

Однак, на заваді цьому стоїть майже нульовий рівень захисту інвесторів в Україні та велика кількість бюрократичних перешкод. “Про Украну кажуть як про прекрасну країну із великою кількістю можливостей. І що в цій прекрасній країні можна запросто втратити усе, що ти в ній інвестував. Тому поки не відбудеться повна реформа усіх структур, які захищають інтереси інвесторів, вони сюди не прийдуть”, – підсумував Барт.


За матеріалами Finance.UA

RedTram Україна