Зниження цін нерухомості на вторинному ринку України неминуче

25 Вересень'14

Теги: нерухомість

Підвищення курсу долара неминуче призведе до зниження цін на вторинному ринку нерухомості, вартість квадратних метрів знизиться рівно настільки, наскільки подорожчав долар, вважають експерти “Харківського агентства нерухомості” (ХАН).

“Подібну картину ми спостерігали на початку кризи 2008 року: ринок “зупинився” після того, як долар підскочив в два рази і угоди практично припинилися до того часу, поки ціни на житло не знизилися вдвічі. Зараз складно дати точну оцінку тому, як швидко ринок відреагує на сьогоднішнє підвищення курсів валют. У 2008 році весь період зниження цін – від подорожчання долара до пожвавлення ринку – склав 5 місяців”, – цитується в повідомленні керівник компанії” ХАН “Світлана Якимова.

На думку експерта, українському ринку вторинного житла давно пора відмовитися від прив’язки цін до вартості іноземної валюти.

“Традиція прив’язувати ціни житла до долара має чисто психологічне коріння, а точніше звичку зберігати заощадження в іноземній валюті. Проте ж ми маємо прекрасний приклад: первинний ринок житла вже багато років номінує ціни в гривні і не страждає від коливання курсів. Як тільки “скаче” долар, покупці із вторинного ринку “перетікають” на первинний, оскільки у гривні вартість цього житла залишається колишньою. На вторинному ж ринку житла кожен стрибок курсу долара збільшує вартість об’єкта в гривні”, – додала вона.

За словами С.Якімової, при курсі 8 грн / $ 1 вартість однокімнатної квартири становила еквівалент $ 30 тис., тобто 240 тис. грн. При курсі 13 грн / $ 1 вартість тієї ж квартири в доларі не змінюється, однак у гривні ціна цієї ж квартири становить 390 тис.

“Зрозуміло, у покупців не стає набагато більше грошей, і ми знову повертаємося до ринкової закономірності: квартири або будинки не будуть купувати до тих пір, поки ціна об’єктів не знизиться рівно настільки, наскільки подорожчав долар”, – підкреслила С.Якімова.

Фахівець також додала, що для відходу від традиції прив’язувати ціни вторинного житла до долара не буде потрібно міняти законодавчу базу. За оцінками Світлани Якимовою, цілком достатньо консолідації професійної спільноти та системної просвітницької роботи серед покупців і продавців нерухомості.

“Харківське агентство нерухомості” створено в 1996 році. Входить до п’ятірки найбільших агентств нерухомості Харкова. Надає повний пакет послуг купівлі / продажу, оренди житлової та комерційної нерухомості, а також надає консалтингові послуги з аналізу ринку.


За матеріалами Finance.UA

RedTram Україна