Євро стабілізувався, єна тримається біля мінімуму за 6 років, юань дорожчає

09 Вересень'14

Теги: юань, євро

Долар у вівторок дорожчає по відношенню до більшості світових валют, оскільки інвестори розраховують, що поліпшення економічної ситуації в США спонукає Федеральну резервну систему (ФРС) перейти до підвищення процентних ставок з наступного року.

Доларовий індекс, що розраховується агентством, піднявся до найвищої позначки за 14 місяців, в парі з ієною американська нацвалюта торгується біля максимуму за шість років.

Євро на 14:35 коштував $ 1,2887 порівняно з $ 1,2895 на кінець північноамериканських торгів в понеділок. Раніше у вівторок єдина європейська валюта опускалася до $ 1,2860 – найнижчого рівня з липня 2013 року.

Стабілізації євро допоміг той факт, що Євросоюз несподівано відклав введення нових санкцій проти Росії принаймні на кілька днів, щоб оцінити ситуацію з припиненням вогню на сході України. Комітет постійних представників країн Євросоюзу збереться вранці 10 вересня в Брюсселі для обговорення розвитку ситуації на Україні.

У парі з ієною за євро давали 136,90 ієни проти 136,72 напередодні, тоді як долар піднявся на 0,1%, до 106,18 ієни. Раніше ієна опускалася до мінімуму з жовтня 2008 року – 106,28 ієни / $ 1.

Наступне засідання ФРС відбудеться 16-17 вересня. На думку експертів Федерального резервного банку Сан-Франциско, низька волатильність на фінансових ринках може бути ознакою того, що інвестори недооцінюють перспективи підвищення процентних ставок.

Учасники ф’ючерсних торгів оцінюють вірогідність підвищення базової ставки ФРС як мінімум до 0,5% до липня 2015 в 56%, тоді як у серпні шанси представлялися їм рівними 52%.

Фунт стерлінгів відновлюється з 9-місячного мінімуму після заяви глави Банку Англії Марка Карні про те, що британський ЦБ може підвищити базову процентну ставку вже навесні. Вартість фунта підвищилася у вівторок на 0,1%, до $ 1,6113.

Юань підскочив до найвищої позначки за півроку завдяки самому значному підвищенню офіційного курсу китайського ЦБ майже за чотири роки.


За матеріалами bloomberg.com

RedTram Україна