З 1 травня українці можуть розрахуватися за доларові кредити гривнею

04 Квітень'14

Теги: гривня, долар, кредит

Національний банк України рекомендував уповноваженим банкам з 1 травня вжити заходи щодо зміни валюти виконання зобов’язань за кредитами, наданими в іноземній валюті, на гривню, повідомила в п’ятницю, 4 квітня прес-служба НБУ.

“Правління НБУ, виконуючи рекомендації Міжнародного валютного фонду і Світового банку, надані у контексті реформування фінансового сектора, прийняло постанову від 31 березня 2014 р. № 182 “Про приведення лімітів відкритої валютної позиції банківської системи України до міжнародних стандартів”. Документ набуває чинності з 1 травня 2014”, – наголошується в повідомленні.

Уповноважені банки можуть включати в розрахунок відкритої валютної позиції резерви в розмірі, що перевищує зазначені у графіку відсотки, але не більше розміру наявних у портфелі банку облігацій внутрішніх державних позик з індексованою вартістю.

З метою приведення розміру загальної короткої відкритої валютної позиції банку у відповідність до установленого Національним банком ліміту, уповноважені банки можуть купувати іноземну валюту або за бажанням облігації внутрішніх державних позик з індексованою вартістю.

Як повідомлялося раніше, НБУ змінює порядок розрахунку офіційного курсу гривні до іноземних валют і курсу банківських металів. Офіційний курс публікуватимуть щодня після 12:00.


За матеріалами Корреспондент.net

RedTram Україна