Рівень прозорості банків в Україні упав через гостру кризу в країні

14 Березень'14

Теги: криза, банківська система

Через фінансову та політичну нестабільність в країні знижується прозорість в політиці роботи банків. Такий тренд під час прес-конференції відмітив виконавчий директор Незалежної асоціації банків України, голова правління АБ “Укргазбанк” Сергій Мамедов.

“Але навіть якщо тенденції по погіршенню прозорості відбулись, вони обов’язково повернуться на попередній рівень, як тільки процеси стабілізуються. А ми бачимо вже першу реакцію. Вже немає такого сильного відтоку коштів, як був. Якщо ми вирішимо найближчим часом ситуацію із півднем нашої країни, я думаю, що ситуація ще більше стабілізується”, – прогнозує експерт.

“Один із банків першої десятки – я не буду його називати, – робив унікальну для України річ: вони публікували кожен день обсяг депозитів у банку. Як тільки почалися проблеми у банківській сфері три тижні назад, цей банк просто зняв цю публікацію. І до сих пір її немає”, – розповів заступник керівника Програми USAID “Розвиток фінансового сектору” Віктор Стеценко.

“Мені здається, що якщо вже почали це робити, то краще не припиняти, бо в прозорості найголовніше – це процес. Як і в аналізі також”, – відмітив Стеценко.

На думку Сергія Мамедова, скоро ситуація повернеться на свій попередній рівень. “При уряді, при зрозумілому бюджеті, при створенні інвестиційного клімату в нашій країні, коли міжнародні експерти кажуть: ми готові давати інвестиції в країну. Це добре, це рівень довіри до нашої країни, значить, наша економіка буде конкурентною, наші банки будуть працювати ще краше. Тому я думаю, що це все буде покращуватись із часом”, – вважає Мамедов.

Нагадаємо, за даними Нацбанку, відтік вкладів з банків від 27 січня становить 9-10%. За оцінками НБУ, ці цифри є незначними для системи і не руйнують основи банківської системи.


За матеріалами Finance.UA

RedTram Україна