Голландський експерт розповів, як в умовах політичної кризи не допустити відтоку інвестицій з України

07 Лютий'14

Теги: криза

Політична нестабільність може призвести до різкого відтоку капіталу, падіння фінансової стабільності в банківській сфері, які, в свою чергу, можуть перекинутися на реальний сектор.

Про це в коментарі телеканалу БТБ розповів професор економіки університету Еразма Роттердамського (Нідерланди) Вадим Волосович.

«Крім раптового відтоку капіталу, ми ще повинні брати до уваги той факт, що під час політичної нестабільності населення, як правило, обмінює національну валюту на іноземну. Це буде додатковий відтік валютних резервів з фінансового сектора в кишені, під матраци населення. І ці кошти стають недоступні для підприємств, для поточних витрат і т.д.», – сказав він.

Крім того, на думку експерта, політична дестабілізація в короткостроковій перспективі може призвести до погіршення економічного стану середніх і великих підприємств.

Експерт зазначив, що обидві сторони політичного конфлікту повинні дати чіткі гарантії іноземним інвесторам, пояснити бізнесу і населенню, що права власності будуть дотримуватися незалежно від результатів політичних процесів.

«Це внесе деяку стабільність в очах інвесторів, особливо інвесторів з короткостроковими інвестиціями, які задають питання – чи повинні ми виводити капітал з країни», – підкреслив учений.


За матеріалами Корреспондент.net

RedTram Україна