Російські контракти знизили ризик дефолту України майже на чверть

19 Грудень'13

Теги: євробонд, інвестиції, дефолт

Зниження цін на газ та інвестиції в українські євробонди на рівні 15 млрд доларів знизили ризик дефолту України майже на чверть, а прибутковість українських облігацій впала більше, ніж на 40%.

Напередодні президент Росії Володимир Путін після переговорів з українським колегою Віктором Януковичем оголосив про досягнення домовленості щодо зниження цін на газ для Києва майже на 33% до 268,5 доларів за 1 тис кубометрів. Також Росія вкладе 15 млрд доларів з Фонду національного добробуту в українські євробонди, зокрема, транш в 3 млрд доларів піде на викуп паперів до кінця поточного року.

Після оголошення про домовленості між Україною і Росією прибутковість українських євробондів з погашенням в червні 2014 року звалилася на 6% до 8,76%. Вартість страховки від дефолту по цих паперах – кредитно-дефолтних свопів на український держборг – обвалилася на 214 базисних пунктів до 829 базисних пунктів. Падіння стало наймасштабнішим за останні п’ять років, свідчать дані Bloomberg.

Такий рівень вартості кредитно-дефолтних свопів передбачає оцінку ризику дефолту України з боку інвесторів на рівні 41,5%. До укладення угод з Росією ризик дефолту за українськими паперами перевищував 53,5%. Розрахунок заснований на виплатах за страховкою: за п’ять років інвесторам, які володіють українськими держпаперами на 10 млн доларів, доведеться заплатити за кредитно-дефолтних свопів близько 4,1 млн доларів.


За матеріалами ІТАР-ТАСС

RedTram Україна