На фінансовому ринку кожні 2-3 роки трапляються кризи

16 Грудень'13

Теги: криза

За останні роки Національний банк України відпрацював достатньо механізмів для протистояння можливим коливанням курсу, тому нинішня політична ситуація не позначиться на курсі гривні.

Про це в ефірі телеканалу «Перший Національний» заявив Валерій Литвицький, керівник групи радників голови НБУ, відповідаючи на запитання про те, як нинішня ситуація впливає на курс гривні.

«Вона формує виклики, але у нас є відповіді. Мені вже доводилося бувати в таких ситуаціях, кожні 2-3 роки загострення міжнародної економічної ситуації на зовнішніх ринках, або політична ситуація, або мікс того й іншого, створюються виклики для фінансів, для банківської системи. Але ми навчилися давати відповіді, і я оцінюю ті відповіді, які ми зараз даємо, як абсолютно адекватні і достатні», – сказав Литвицький.

Він зазначив, що стабілізації вдалося досягти значною мірою завдяки довірі населення до політики Нацбанку.

«Загострення міжнародної ситуації не менше, ніж було в 2008 році, є політичний тиск, а чому немає такого спаду? Населення довіряє Центробанку, тому що у людей була можливість перевірити його на міцність, на гармонію між словом і ділом», – пояснив керівник групи радників.

Литвицький сказав, що курсова стабільність значною мірою допомагає підтримувати стабільну ситуацію в економіці в цілому. І головним запобіжним механізмом від дестабілізації курсу гривні зараз є стабільність протягом останніх років.

«У нас є запобіжник, тому курс тримається стабільно останні 3-4 роки. Візьміть минулий рік, ті, хто нам дорікав, що курс прив’язаний, що не коливається, вони не праві. Коливання є, але вони знаходяться в тих межах, до яких звикло населення і бізнес. Минулого тижня був один день – 8,22, зараз 8,13, почали з 8,08, потім 8,10, 8,11. Тобто курс дихає, він коливається. Але амплітуда цих коливань не переходить межі. Тому це сильний запобіжник – багаторічний стабільний курс. Я приєднаюся до того, що говорить перший віце-прем’єр (Сергій Арбузов), і наш глава Нацбанку (Ігор Соркін), що стабільність є, і ми готові, у нас є інструменти, не обов’язково це обмежувальні заходи, ми більше покладаємося на економічні заходи», – пояснив Литвицький.

Він зазначив, що деякі зацікавлені в дестабілізації політики і спекулянти валютного ринку неодноразово намагалися перевірити міцність позиції НБУ, але ситуація на валютному ринку залишилася стабільною. Голова групи радників зазначив, що зараз відтік готівкової валюти з банківської системи в два-три рази менший, ніж спостерігався в минулому році, що свідчить про довіру населення до національної валюти та економічної політики в країні.

Литвицький попередив, що не потрібно звертати уваги на заяви про обвал гривні – вони навмисне нагнітають таку ситуацію, щоб посилити негативні настрої в суспільстві і заробити на валютному ажіотажі.


За матеріалами Сьогодні

RedTram Україна