7 "смертних гріхів" або у чому Азаров вже звинуватив Євромайдан

12 Грудень'13

Теги: пенсія, гривня

У прем’єр-міністра Миколи Азарова раніше був улюблений прийом в риториці – мотивувати українців не скиглити. Не скиглити, а, скажімо, брати в руки лопати й розчищати сніг. Або не скиглити, й брати в руки ті ж лопати і самим забезпечувати себе овочами. Тепер же у нього новий коник – винуватити у всьому мітингувальників з Євромайдану. В чому вже встигли провинитись протестуючі з Майдану?

… у зриві проведення в Україні Олімпіади-2022

“Політична нестабільність в країні знижує шанси України на успішне проходження у відбіркових турах на право проведення зимової Олімпіади у 2022 році. Але ми, знову ж таки, виходимо з того, що є сьогодні політична нестабільність, а завтра її не буде. І я сподіваюся, що чим швидше ми її врегулюємо, тим впевненіше підемо шляхом участі в праві отримати таку путівку на зимову Олімпіаду 2022 року “, – сказав прем’єр-міністр у середу.

… у затримці соціальних виплат

“Нажаль, блокування роботи державних установ, насамперед, уряду та Міністерства фінансів, завадило нам повністю вирішити питання з виплатою затриманих соціальних допомог до 10 грудня. Це саме те, про що я попереджав: дії безвідповідальних політиканів приносять шкоду ні в чому не винним людям… Ще раз звертаю увагу, що робота державних органів має бути стабільною і послідовною”, – написав прем’єр у своєму Facebook.

… через Євромайдан гривня впаде, і українці стануть біднішими

“Якби учасників Євромайдана хвилював курс гривні , вони б продовжували навчання, роботу, а не виходили на Майдан. Будь-яка дестабілізація політичної ситуації впливає, насамперед, на наші економічні показники, в тому числі і на валютний курс”, – вважає Азаров.

“Втрата курсової стійкості, валютної стабільності – не тільки підвищення витрат наших виробників, але і підвищення витрат бюджету: нам більше потрібно буде платити за зовнішніми зобов’язаннями” , – уточнив прем’єр.

Азаров також зазначив, що “наші люди стануть біднішими, тому що в абсолютному вираженні, якщо співвідносити їх доходи до долара, то природно зміна курсу призведе до реальної втрати купівельної спроможності”.

… у провокації цінової нестабільності

“Радикалізація політичного протистояння, яка проходила останнім часом, не вирішує, а загострює проблеми. Продовження протистояння дійсно блокує вирішення найскладніших за останнє десятиліття економічних питань, тих проблем, які власне стали приводом для протестів”, – сказав прем’єр.

“Вже видно, як це провокує цінову нестабільність. Абсолютно не обгрунтоване реальним станом ринку . Як це провокує ажіотаж на валютному ринку, як відлякує інвесторів, в очах яких телевізійна картинка перекриває реальний потенціал українського ринку”, – додав він.

Євромайдан обріс за вчорашнній день новими барикадами – з мішків зі снігом, металевих труб, сітки. Ніхто звідти йти не збирається, а отже у прем’єр-міністра ще є час подумати, які іще негаразди можна списати на рахунок “радикального політичного протистояння”.


За матеріалами Finance.UA

RedTram Україна