Відміни гарантій за вкладами в іноземній валюті не буде

08 Жовтень'13

Теги: валюта

Директор-розпорядник фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олена Шарова вважає недоцільним скасування гарантій по вкладах в іноземній валюті. “Це повністю відповідає рекомендаціям Міжнародної асоціації страховиків депозитів, а також найкращій світовій практиці – у майже 80% країн світу валютні вклади гарантовано”, – заявила вона під час публічної дискусії на тему: “Реформа системи гарантування вкладів рік потому: результати для держави, вкладників та фінустанов”.

Також вона спростувала будь-які заяви про зменшення гарантій Фонду по вкладах. За її словами, в Україні вкладникам завжди гарантувалось і надалі гарантуватиметься відшкодування у розмірі 100% їхніх вкладів в одному банку, але не більше гарантованої суми відшкодування. Олена Шарова ткаож повідомила, що Фонд, разом з Національним банком України та іншими партнерами, активно проводитиме просвітницькі кампанії не тільки в столиці України, а й в регіонах, з метою підвищення рівня фінансової грамотності населення.

Директор-розпорядник запевнила, що Фонд і надалі надійно виконуватиме свої функції щодо захисту прав і законних інтересів вкладників, адже основною метою існування системи гарантування вкладів фізичних осіб є захист вкладників і сприяння стабільності банківської системи та стимулювання населення до заощаджень, що є важливою ресурсною базою для інвестицій в економіку країни.

За матеріалами Finance.UA

RedTram Україна