МВФ прогнозує Киргизстану "вибухове зростання економіки"

03 Жовтень'13

Теги: інвестор, МВФ

Міжнародний валютний фонд прогнозує Киргизстану, одній з найбідніших країн екс-СРСР, відчутне зростання економіки після падіння, пояснивши його відновленням основної галузі – золотодобувної, яка спирається на іноземних інвесторів, пише Reuters.

Проте, керівник місії МВФ Кріс Беддіс зазначив, що рішення Бішкека закрити військову базу США спровокує деяке уповільнення темпів економічного підйому.

“У поточному році очікується різке підвищення темпів зростання до 7,8 відсотка за рахунок відновлення обсягів видобутку золота і збереження високих показників в інших секторах крім золотодобування”, – заявив Беддіс на прес-конференції в середу за підсумками роботи місії. Відзначимо, що в 2012 році економіка Киргизстану скоротилася на 0,9%.

Агентство відзначає, що п’ятимільйонна центральноазійська республіка залежить від допомоги міжнародних кредиторів та донорів і від видобутку золота на найбільшому в країні родовищі Кумтор, яким володіє канадська Centerra Gold Inc.

Влада планує поповнити бюджет завдяки розвитку видобутку золота та інших копалин і розраховує у найближчі п’ять років залучити в економіку близько $ 13 млрд приватних інвестицій. Країна попросила у липні допомоги у міжнародних донорів, які можуть виділити в найближчі п’ять років близько $ 1,7 млрд на програми розвитку.

Киргизстан відчуває проблеми із залученням прямих іноземних інвестицій в гірничодобувний сектор через часті конфлікти місцевого населення із зарубіжними розробниками надр.

Крім того, парламент погрожував націоналізацією Кумтора і вимагає переглянути умови договору з Centerra Gold, щоб збільшити доходи киргизької сторони. Влада за дорученням депутатів кілька місяців веде переговори з найбільшим інвестором.

“Ми сподіваємося, що вдасться знайти взаємоприйнятне рішення, щоб це не відбилося негативно на інвестиційному кліматі, існуючому в республіці”, – зазначив глава місії МВФ.

За матеріалами Корреспондент.net

RedTram Україна