Фінансова криза українських туристів не злякала

30 Вересень'13

Теги: криза

Минулого року близько 2 млн. співвітчизників відпочивали за кордоном.

За підсумками минулорічного туристичного сезону, Україну відвідало 1,5 млн. іноземних туристів.

Про це повідомив президент Асоціації лідерів турбізнесу Олександр Новиковський.

За його словами, в 2013 році національні туроператори очікують пожвавлення туристичного бізнесу. Так, прогнозує він, у цьому сезоні кількість іноземців, котрі бажають відпочивати в Україні, збільшиться на 10-15%.

«Кращими прикладами ефективної співпраці місцевої влади та представників туристичного бізнесу є Львів, Одеса і Крим. У цих регіонах спостерігається найбільша кількість відпочиваючих, а також тут постійно розвивається інфраструктура. Звісно, проблеми є. Зокрема, одним з головних «мінусів» українського туризму є відсутність гарантій безпеки. Наш турист не захищений від недобросовісних туроператорів і різних шахраїв», – зазначив Новинський.

Як повідомили експерти, фінансова криза не відбила у співгромадян бажання подорожувати. В цілому, люди стали вибирати більш короткі за кількістю днів тури, а також зріс попит на індивідуальний туризм. Крім того, українці все частіше користуються послугами раннього бронювання, що в рази зменшує їхні витрати на організацію подорожі.

«З кожним роком зростає список українців, які хочуть не тільки відпочити, а й убезпечити себе під час подорожі. Цього року ми застрахували близько 5 тис. осіб. Так, на сто застрахованих людей припадатиме один випадок, коли людина звертається за допомогою. Влітку туристи переважно страждають від простудних і гастроентерологічних захворювання, взимку – від різних травм, оскільки більшість вибирає відпочинок у горах, де високий рівень травматизму», – повідомив заступник голови правління ПрАТ « Європейське туристичне страхування» Олександр Вішталюк.

Додамо, за офіційною інформацією, туристична галузь становить 9% світового ВВП. У 2012 році в світі зафіксовано 1 млрд. туристів, а також 6 млрд. осіб, які подорожували всередині своїх країн.

За матеріалами Коментарі

RedTram Україна