Україна виплатила $ 60 млн за євробондами 2011 року

23 Серпень'13

Теги: євробонд

Україна в умовах валютного голоду виплатила майже $ 60 млн по десятирічних євробондах, які були випущені в лютому 2011 року на суму $ 1,5 млрд.

Прес-служба Міністерства фінансів відзначає, що процентна ставка за цими паперами становить 7,95%. Процентний дохід по даних паперах виплачується двічі на рік – 23 серпня і 23 лютого.

Нагадаємо, зараз зовнішні позики для України коштують дорожче, ніж для країн Африки. Прибутковість українських єврооблігацій становить близько 9,25% річних. В Африці тільки Сейшели торгуються з прибутковістю вище 8% річних. Нігерія, наприклад, в липні розмістила п’ятирічні євробонди на $ 500 млн під 5,375% і 10-річні під 6,625%. Гана, рейтинг якої знаходиться приблизно на рівні українського, залучила в кінці липня $ 750 млн на 10 років під 8,0% річних.

Виходити на зовнішні ринки в таких умовах – собі дорожче. Тому на тлі відсутності співпраці з МВФ уряду доводиться шукати валюту усередині країни. Потенційні джерела – це золотовалютні резерви НБУ, які скорочуються, а також кошти, залучені від продажу валютних облігацій держпозики.

Зазначимо, що рейтингове агентство Standard & Poor’s поставило Україну на 7 місце в рейтингу вірогідності дефолту серед 70 країн. Ймовірність того, що Україна збанкрутує протягом найближчих п’яти років, становить близько 44%.

За матеріалами lb.ua

RedTram Україна