Гривневі кредити ЄБРР зможуть знизити середню ставку на ринку

25 Липень'13

Теги: банківська система, валюта, гривня, кредит

У разі виходу Європейського банку реконструкції та розвитку на ринок гривневого кредитування, середня ставка за позиками в національній валюті для реального сектора економіки може істотно знизитися.

Таку думку висловив голова наглядової ради ПАТ «Укрінбанк» Володимир Клименко, коментуючи відповідну заяву директора департаменту кредитування в місцевих валютах ЄБРР Андре Куусвек про наміри банку.

За словами В. Клименко, гривневі позики від ЄБРР можуть стати джерелом покриття існуючих сьогодні касових розривів, а також інвестиційних потреб для комунальних підприємств і міських рад.

«Сьогодні ці позичальники не мають валютної виручки і не можуть отримати більш дешевих кредитів від ЄБРР. У зв’язку з проблемами, які міста відчувають через затримки платежів через казначейство, ресурсів для оновлення їх інфраструктури не вистачатиме ще довго. Дорогі комерційні кредити для місцевих бюджетів практично недоступні. Тому недорогі кошти від ЄБРР зможуть стати істотною підмогою для таких позичальників», – говорить глава Наглядової ради «Укрінбанку».

За його оцінками, завдяки виходу ЄБРР на ринок гривневих позик, ставки в цілому по системі можуть знизитися на 3-4 п.п. «У ЄБРР найвищий кредитний рейтинг – ААА. Це дозволить позичати на зовнішніх ринках на набагато кращих умовах, ніж комбанки і підприємства України», – зазначив експерт.

Втім, В. Клименко допускає, що серйозний підхід ЄБРР до відбору позичальників може позбавити багатьох потенційних клієнтів банку можливості отримати доступний кредит.

«Прозорість при залученні і при витрачанні коштів – незвична категорія для вітчизняного бізнесу, включаючи комунальні компанії. Деякі можуть бути не готові показати всі документи і фінансові проводки. У результаті потенціал може залишитися невикористаним», – резюмував експерт.

Нагадаємо, Андре Куусвек заявив, що для залучення ресурсів у гривні, які будуть спрямовані на кредитування вітчизняної економіки, ЄБРР має намір випускати гривневі облігації, а також залучати ресурси на міжбанківському ринку і укладати валютні свопи з нашими банками. Раніше Верховна Рада України ухвалила законопроект, який дозволяє міжнародним фінансовим організаціям розміщувати позики в гривнях.

За матеріалами Finance.UA

RedTram Україна