Вирок Берлусконі загрожує Італії урядовою кризою

12 Липень'13

Теги: криза

Колишній голова Сенату Італії Ренато Скіфані, що займає високий пост в партії Народ свободи (НС), заявив, що якщо лідер партії екс-прем’єр Сільвіо Берлусконі буде по суду позбавлений права займати державні посади, то НС не зможе далі брати участь у нинішньому коаліційному уряді республіки.

Про можливість урядової кризи в зв’язку з очікуваним незабаром вироком Верховного касаційного суду Італії у скандальній справі Mediaset, в рамках якої Берлусконі звинувачується у масштабних фінансових махінаціях, раніше заявляли багато відомих представників НС.

З ініціативи екс-міністра Ренато Брунетті, який очолює групу НС в Палаті депутатів, робота національного парламенту в середу, 10 липня, була припинена на день, хоча спочатку праві вимагали санкціонувати триденну перерву.

Зазначимо, настільки хворобливу реакцію прихильників Берлусконі викликало рішення Верховного касаційного суду провести слухання у справі Mediaset 30 липня, що заважає адвокатам екс-прем’єра домогтися закриття гучної справи у зв’язку із закінченням терміну давності.

Нагадаємо, в жовтні 2012 року Міланський суд засудив Берлусконі у справі Mediaset до чотирьох років позбавлення волі і заборони займати будь-які державні посади протягом трьох років. При цьому тюремний термін екс-прем’єра був автоматично скорочений до року у зв’язку з законом про помилування від 2006 року. У травні Апеляційний суд підтвердив вирок суду першої інстанції і ухвалив, що Берлусконі, який зараз є сенатором, не може протягом п’яти років обіймати державні посади.

Крім вищесказаного раніше повідомлялося, що суд засудив Берлусконі до семи років позбавлення волі у справі неповнолітньої танцівниці Рубі (Карім ель-Маруг). Колишнього прем’єр-міністра Італії визнали винним у тому, що в період з лютого по травень 2010 року мав сексуальні контакти з ель-Маруг, якій на той момент не було 18 років.

За матеріалами Корреспондент.net

RedTram Україна