Інвестори втратили $ 300 млрд на американських держоблігаціях

09 Липень'13

Теги: інвестор

Інвестори, які вклали свої кошти в американські державні облігації, втратили близько 317 мільярдів доларів через зниження котирувань цих паперів протягом двох останніх місяців. Незважаючи на це, найбільші закордонні банки, такі як Mizuho, ​​Deutsche Bank і HSBC, не поспішають позбавлятися від цінних паперів США.

У травні-червні котирування американських 10-річних облігацій впали в цілому на 3,2 відсотка. Причиною обвалу послужили сигнали від ФРС щодо того, що її закупівлі боргових зобов’язань найближчим часом можуть скоротитися.

У результаті частина інвесторів почала виводити кошти з держоблігацій, хоча ставки по них почали зростати. У минулому місяці чисті втрати ринку склали 79,8 мільярда доларів.

Після 2008 року іноземні інвестори почали масово скуповувати американські цінні папери, вбачаючи в них захист від загального обвалу ринків. Обсяг зобов’язань на руках іноземців збільшився за цей період удвічі до 5,6 трильйона доларів.

Весь цей час ставки по облігаціях перебували на рекордно низьких рівнях, відстаючи від показників інфляції в США. Тим не менш, вкладення коштів у державні бонди дозволяло інвесторам грати на підвищенні їх котирувань.

Зарубіжні країни також збільшили свої інвестиції в державні облігації США. Лідерами за цим показником є ​​Китай і Японія, що тримають в цих активах 1,3 і 1,1 трильйона доларів відповідно.

За матеріалами bloomberg.com

RedTram Україна