В Україні з'явиться пеня за невиплату зарплат, пенсій і стипендій

05 Квітень'13

Теги: пенсія

Рада схвалила в першому читанні законопроект про встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендій, пенсій чи інших установлених законом виплат, або їх затримки.

За відповідний законопроект №2547, авторами якого виступили Петро Симоненко (КПУ) і Петро Цибенко (КПУ), проголосувала більшість народних депутатів в першому читанні.

Відповідно до законопроекту, пропонується дозволити звільнення особи від кримінальної відповідальності за діяння, передбачені Кримінальним кодексом у разі, якщо така особа до притягнення до кримінальної відповідальності повністю виплатить заробітну плату, а також виплатить у повному розмірі пеню за період затримки виплати.

“Пропонується також встановити, що розмір пені, яка виплачується громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою виплати, встановлюється у розмірі 0,5% від неодержаної суми заборгованості за кожен день затримки виплати”, – йдеться в пояснювальній записці.
Нагадаємо, згідно з інформацією Держстату заборгованість з виплати заробітної плати в Україні на 1 лютого 2013 р. склала 1,005 млрд гривень.

За матеріалами Економічна Правда

RedTram Україна