Випуск держгарантій здешевить кредити, але лише на 1-2%, - банкір

19 Березень'13

Теги: облігація, банківська система, інвестиції

Випуск держгарантій не приведе до істотного зниження відсоткових ставок, проте він може привернути увагу банків до фінансування складних інвестиційних проектів.

Надання державою гарантій за кредитами для реалізації інвестиційних проектів зменшить вартість позик, але лише на 1-2 відсоткові пункти. Таку думку в коментарях ZN.UA висловив заступник голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ Олексій Волчков.

“Випуск держгарантій не приведе до істотного зниження відсоткових ставок, проте він може привернути увагу банків до фінансування складних інвестиційних проектів. Величина відсоткових ставок за кредитами визначається вартістю пасивів і маржею (заробітком) банку. Так як маржа залежить від ризику угоди, то наявність держгарантії може знизити її на 1-2% річних. Більш істотне зниження відсоткових ставок залежить від поведінки населення – головного джерела пасивів банківської системи”, – зазначив банкір.

За словами Волчкова, низка зобов’язань, які Кабмін хоче покласти на фінустанови-учасників держпроекту (необхідність постійного супроводу проектів від етапу розробки до реалізації, що включає в себе в т.ч. моніторинг виконання робіт підрядниками і т.д.) не особливо злякають банки.

“Супровід проектів від етапу розробки до реалізації є основним видом діяльності банку, і не залежить від наявності державної гарантії. Вирішальним фактором для банку буде принципова зацікавленість у реалізації довгострокових проектів, а також наявність ресурсів, необхідних для реалізації інвестиційних проектів. З останнім спостерігаються проблеми, так як практично всі ресурси, залучені як у гривні, так і в доларах, є короткостроковими (з терміном до року), і не можуть бути використані для інвестиційного кредитування”, – резюмував представник ПУМБ.

Нагадаємо, що в держбюджеті-2013 і проекті Держпрограми активізації економіки в 2013-2014 рр. передбачено надання державою гарантій за кредитами на 50 млрд грн для реалізації інвестиційних проектів у стратегічних для України галузях.

Як зазначав голова правління “Укргазбанку”, виконавчий директор НАБУ Сергій Мамедов, при наданні державою держгарантій для банків вкрай важливою буде можливість самим пропонувати проекти.

“Якщо нам будуть говорити – “ось гарантія – кредитуйте”, то це може робити міністерство через інші інструменти. Банк повинен забезпечити повернення позик”, – констатував банкір.

За матеріалами Дзеркало Тижня

RedTram Україна