Європейським банкам не вистачає два трильйони доларів

05 Березень'09

Теги: банківська система, ліквідність, валюта, кредит, долар

Європейські банки почали зазнавати нестачу ліквідності на суму близько двох трильйонів доларів і найближчим часом можуть стикнутися із труднощами при розрахунках за борговими зобов'язаннями.

Про це повідомляє газета The Daily Telegraph з посиланням на дослідження швейцарського Банк міжнародних розрахунків (Bank for International Settlements, BIS).

Основною помилкою банків, за оцінкою BIS, стало те, що вони робили довгострокові інвестиції в доларах, у той час як брали кредити в національних валютах.

Згодом підвищення курсу американської валюти відносно євро, швейцарського франка, фунта стерлінгів і шведської крони привело до поточної нестачі ліквідності.

За оцінкою BIS, британські, швейцарські і німецькі банки зіткнулися з нестачею ліквідності на суму 900 мільярдів доларів, а нідерландські фінансові організації - 150 мільярдів доларів.

З подібними проблемами зіткнулася й українська банківська система. Для підтримки ліквідності українські банки неодноразово зверталися в Національний банк із проханням надати їм рефінансування.

Банк міжнародних розрахунків був створений в 1930 році у Швейцарії. Його основними функціями є координація взаємодії між центральними банками і полегшення міжнародних фінансових розрахунків. Крім того, BIS проводить економічні і грошово-кредитні дослідження.

За матеріалами Діло

RedTram Україна