Податок на депозит повинен бути не більшим 5%

07 Березень'13

Теги: депозит

Доходи з депозитів повинні оподатковуватися 5-процентним податком, а не 25-процентним, і тільки з 2015 року.

Таку думку висловив керівник Інформаційно-аналітичного центру Forex Club Україна Микола Івченко в ефірі Українського радіо.

“Думаю, що 5% – це та цифра, від якої можемо починати “танцювати”. Всі чудово розуміють, що тривалий період податку на доходи депозитів не було. Відповідно, потрібно колись починати оподатковувати. Інші інструменти обкладаються – чому депозити не обкладаються? 10% – забагато для початку. Починати треба з невеликого розміру. Як правило, це стандартні цифри – 3-5%. У Податковому кодексі прописано 5%, по-моєму, з 2015 року”, – сказав Івченко.

За його словами, добробут населення не постраждає від 5-відсоткового податку на доходи від депозитів.

“Десь у 2015 році, коли ми відносно стабільно проживемо у фінансовому секторі, банківській системі, можна оподатковувати по 5%. Не думаю, що це буде велика втрата. Тоді депозити будуть постійно рости, населення навіть не помітить ці 5%. Не буде якогось великого невдоволення”, – зазначив Івченко.

Нагадаємо, народний депутат від фракції Партії регіонів Євген Сігал у поданому до Верховної Ради законопроекті запропонував запровадити 25-відсоткову ставку оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих у вигляді відсотків на депозити.

За матеріалами gazeta.ua

RedTram Україна