За січень банки збільшили депозитні портфелі на 12,6 млрд. грн

26 Лютий'13

Теги: депозит

За перший місяць 2013 року обсяг залишків на депозитних рахунках в українських банках збільшився на 12,6 млрд гривень і склав 578,9 млрд. гривень. Найбільшу активність в січні проявили фізичні особи. Так, кошти фізичних осіб на банківських депозитних рахунках збільшилися на 2,4% – до 374,5 млрд. грн, а кошти юридичних осіб збільшилися на 1,2% – до 204,4 млрд. грн.

У свою чергу аналіз структури депозитів у розрізі валюти показав, що істотний приріст продемонстрували гривневі вклади – збільшення на 8,2 млрд., або на 2,6%. Приріст вкладів в іноземній валюті був істотно нижчим, їх обсяг збільшився всього на 2,8 млрд., або 1,1%.

“Багато українців зараз розглядають депозити як хороший спосіб додаткового заробітку, навіть, незважаючи на те, що після Нового року ставки за депозитами почали знижуватися”, – коментує Костянтин Варнін, заступник начальника управління роздрібного та малого бізнесу АКБІНДУСТРІАЛБАНК”. “Збільшення ж вкладів в національній валюті обумовлено тим, що найбільші відсоткові ставки спостерігаються саме у гривневих депозитів. Немаловажну роль відіграє і той факт, що українці зараз воліють зберігати свої кошти саме в тій валюті, в якій планують витрачати”, – пояснює банкір.

За матеріалами FINANCE.UA

RedTram Україна