Найнадійнішим серед банків-учасників індексу FUDI є "Укрексімбанк"

21 Лютий'13

Теги: індекс

20 лютого 2013 року «Перший Український Депозитний Індекс» (FUDI) представив оновлені дані дохідності банківських депозитів, а також надійності 30 банків-учасників індексу на підставі звітності фінансових установ за 2012 рік.

Була підвищена оцінка надійності (рейтинг депозитів) банку «Контракт» з D до C. При цьому оцінка надійності «Ощадбанку» знижена з A до B, а «Піреус банку» з B до С. Найбільш надійним серед банків-учасників індексу є «Укрексімбанк» (рейтинг А – найвища надійність серед українських банків і низька чутливість до несприятливих зовнішніх факторів). При цьому рівень дохідності за депозитами даного банку коливається від 4 (середня дохідність) до 6 (низька дохідність) залежно від обраної валюти.

Найбільшу дохідність за гривневими депозитами, виходячи з оновлених даних, пропонує «Ідея Банк», банк «Золоті ворота», а також банки «Актив» і «Аркада». Найбільш вигідні умови за депозитами в доларах США пропонують «ПриватБанк», банк «Київська Русь», «Актабанк», «Перший інвестиційний банк», а також «Актив» і «Банк інвестицій та заощаджень». Високі ставки за депозитами в євро пропонує значна кількість банків-учасників індексу, в тому числі: «ПриватБанк», банк «Київська Русь», «Актабанк», «Актив», «Перший інвестиційний банк», «Банк інвестицій та заощаджень», банк «Золоті ворота», «CityCommerceBank» і «Терра банк». Надійність зазначених банків варіюється від C (надійність вище середньої) до D (середня надійність), при цьому дані фінансові установи більш чутливі до несприятливих зовнішніх факторів, ніж банки з рейтингами рівня А і В.

Коментуючи оновлені дані «Першого Українського Депозитного Індексу», Генеральний директор UCRA зазначив: «результати FUDI досить переконливо ілюструють те, що найбільш надійними є державні і великі іноземні банки, при цьому депозитні умови в них не є найвигіднішими на ринку. Перший Український Депозитний Індекс розроблений з метою допомогти вкладнику вибрати банк з найбільш оптимальним співвідношенням між дохідністю депозиту і надійністю банку залежно від його пріоритетів.

У списку FUDI на сьогодні представлено 30 банківських установ, на які припадає близько 60% всіх депозитів фізичних осіб. Згідно з методологією показники дохідності оновлюються 2 рази на місяць, а показники надійності – щоквартально або частіше у разі наявності підстав для позачергового перегляду. Ознайомитися з повним переліком індексів депозитів, а також отримати докладнішу інформацію щодо методології розрахунків можна за адресою fudi.finance.ua.

За матеріалами FINANCE.UA

RedTram Україна