Банки хочуть змусити платити вкладникам пеню за порушення умов договору депозиту

08 Лютий'13

Теги: депозит, банківська система

В Україні хочуть закріпити на рівні закону відповідальність за порушення банком умов договору банківського депозиту в частині несвоєчасного повернення вкладів. Наразі на розгляді комітету перебуває проект Закону про внесення змін до статті 1058 Цивільного кодексу України (щодо відповідальності банку за порушення умов договору банківського вкладу (депозиту)).

Так, за порушення банком строків повернення грошової суми (вкладу) банк сплачує вкладнику неустойку (пеню) у розмірі 1% від вказаної в договорі суми вкладу за кожний день прострочення виконання зобов‘язання, включаючи день сплати.

“Ухвалення зазначеного проекту сприятиме захисту прав та законних інтересів клієнтів банківських установ та дозволить захистити їх від порушень банком умов своєчасного повернення вкладів шляхом введення відповідної відповідальності банків”, – зазначено у законопроекті.

Зазначений законопроект розроблений на основі проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності банку за порушення умов договору банківського вкладу (депозиту) № 4383 від 22.12.2009.

За матеріалами FINANCE.UA

RedTram Україна